< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Zirās nosvinēti otrie Ventspils novada Ventas svētki

Zirās nosvinēti otrie Ventspils novada Ventas svētki

2023-06-03, 23.21

Tā kā piecus mūsu novada pagastus – Tārgali, Vārvi, Ziras, Zlēkas un Pilteni – caurvij Venta, pērn tika nolemts svinēt Ventas svētkus. Pirmie notika Zlēkās, un tad pa upi brauca laivas un arī plosts, piestājot Lagzdienas pilskalna tuvumā. Pēc pagastu sasaukšanās notika zaļumballe.

Šogad par svētku norises vietu bija izvēlētas Ziras, un parkā valdīja rosība, jo te varēja gan baudīt laša zupu, gan iegādāties gardus ēdienus, gan piedalīties loterijā un minēt mīklas. Tāpat bija padomāts par radošajām darbnīcām, iespēju iepazīt skaistuma pasauli un nopirkt suvenīrus.

Skatītāji ar interesi vēroja nāru parādi. Katrs Ventas tuvumā esošais pagasts bija saposis savu nāru, kura dižojās, kā nu prata. Lai būtu interesanti, izskanēja arī daudzveidīgi muzikālie priekšnesumi: uzstājās folkloras kopas, ansambļi un soliste Katrīna Bindere. Kad bija notikusi klātesošo aptauja, kļuva zināms, ka skatītāju simpātijas pienākas Zlēku nārai, bet balviņas saņēma arī Ziru, Tārgales, Piltenes un Vārves nāras.

Būtībā Ventas svētki sākās jau rīta agrumā, jo notika makšķerēšanas sacensības. Ziru parkā tika nosaukti uzvarētāji. Vislielāko lomu izvilka Henrijs Liepājnieks (zivju svars 1,605 kg), otrā vieta bija Ivo Vītolam (zivju svars 1,310 kg), bet trešā – Gundaram Pāvalam (zivju svars 1,020 kg).

Paziņojot, kur Ventas svētki notiks nākamgad, Ziru nāra uzlika vainadziņu galvā Piltenes nārai, tātad nākamajā vasarā lustes būs novada vienīgajā pilsētā. Tāpat kā pērn, arī šogad Ventas svētku izskaņā bija zaļumballe, kurā šoreiz spēlēja Artis Arājs.

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm